*Czas trwania i koszt szkolenia zależny jest od wybranego urządzenia Meatest oraz liczby uczestników szkolenia. W tym wypadku został podany dla jednej osoby.
W celu dokładnej wyceny zachęcamy do kontaktu.
Prowadzący
Formuła
Rodzaj szkolenia
Czas trwania*
Koszt*
inż. Kamil Turowski
Online / Stacjonarne / Wyjazdowe
Teoretyczno-praktyczne
ok. 6 godzin
od 2700 zł netto
*Czas trwania i koszt szkolenia zależny jest od wybranego urządzenia oraz liczby uczestników szkolenia. W tym wypadku został podany dla jednej osoby. W celu dokładnej wyceny zachęcamy do kontaktu.
Przyrządy, dla których dedykowane jest to szkolenie:
Wszystkie kalibratory wielofunkcyjne oraz dekady programowalne firmy Meatest z oprogramowaniem Caliber.
Dla kogo dedykowane jest to szkolenie?
Szkolenie dedykowane jest dla Kursantów, którzy posiadają kalibratory i dekady firmy Meatest wraz z oprogramowaniem Caliber i chcą poznać wszystkie dostępne możliwości i funkcjonalności tego oprogramowania.
Czego dowiem się na szkoleniu?
Szkolenie umożliwia zdobycie, przypomnienie lub utrwalenie wiedzy na temat niepewności pomiarowej oraz poszerzenie wiedzy o możliwość automatyzacji pomiarów za pomocą oprogramowania Caliber wraz z przeszkoleniem z korzystania tego oprogramowania i stworzeniem własnego raportu pomiarowego.
Jak wygląda przykładowy przebieg szkolenia?
Szkolenie zazwyczaj jest podzielone na dwie części – pierwsza teoretyczna trwająca około 1 godziny, w której omawiane są definicje i pojęcia występujące w oprogramowaniu Caliber i ich wpływ na wynik pomiarów. Po części teoretycznej następuje część praktyczna w której przedstawiany jest proces tworzenia sekwencji automatyzacji pomiarów za pomocą oprogramowania Caliber.
Część teoretyczna zaczyna się od przedstawienia menu oprogramowania, po którym będzie poruszał się użytkownik wraz z wyjaśnieniem występujących w oprogramowaniu pojęć. Po tej części użytkownikowi jest przedstawiane pojęcie niepewności pomiaru na przykładzie wyników z przykładowego raportu pomiarowego wykonanego za pomocą oprogramowania Caliber. Na koniec części teoretycznej użytkownik zapoznaje się z możliwościami i funkcjonalnością modułu CamOcr, do półautomatycznego odczytu wyników z ekranu mierników.
W części praktycznej użytkownik podłącza i konfiguruje ustawienia oprogramowania, kalibratora i urządzenia, po czym tworzy procedurę automatyzacji pomiaru na przygotowanym przed szkoleniem przyrządzie lub przyrządzie przygotowanym przez Kursanta. Po przygotowaniu wszystkich procedur następuje wykonanie procedury pomiarowej w 3 trybach: automatycznym, półautomatycznym z wykorzystaniem modułu CamOcr, manualnym z ręcznym wprowadzaniem wyników pomiarowych.
Czy szkolenie zawsze wygląda tak samo?
Oczywiście, że nie. Przedstawiony plan szkolenia jest ramowy i na życzenie Kursantów może być dopasowany do stanu ich aktualnej wiedzy i poziomu doświadczenia w pracy z przyrządem. Na każdym etapie trwania szkolenia odpowiadamy na pytania rodzące się w głowach naszych Kursantów więc przebieg szkolenia w dużej mierze zależy od ich wymagań. Istnieje też możliwość ustalenia indywidualnego planu szkolenia przed jego rozpoczęciem.