Szkolenia techniczne z teorii pomiarów, ich praktycznego wykonywania oraz obsługi oferowanych przyrządów kontrolno-pomiarowych prowadzą wykwalifikowani inżynierowie firmy Merserwis. Nasza kadra szkoleniowa posiada wieloletnie doświadczenie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne z obsługi przyrządów pomiarowych oraz wykonywania pomiarów.
Wierzymy, że wiedza przekazana kursantom przez nasz zespół na szkoleniu będzie pomocna w codziennie wykonywanej pracy, zapewni wiedzę z zakresu niezbędnego
bezpieczeństwa obsługi przyrządu oraz pozwoli uniknąć wszelkiego rodzaju problemów czy błędów pomiarowych.
W trybie stacjonarnym, wyjazdowym oraz online przeprowadziliśmy łącznie kilkaset szkoleń, po których nasi kursanci wzbogacili się o cenną wiedzę i doświadczenie pozwalające w bezpieczniejszy, dokładniejszy i efektywniejszy sposób wykonywać swoją codzienną pracę wykonując różnego rodzaju zadania pomiarowe.
Absolwent kierunku Elektrotechnika na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. Pierwsze szlify związane z pomiarami dotyczącymi bezpieczeństwa instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych zdobywał pracując jako Inżynier Budowy w firmie specjalizującej się w budowie, montażu oraz konserwacji czy remontach instalacji elektrycznych wysokiego, średniego oraz niskiego napięcia. Pracował tam m.in. przy zadaniach dotyczących modernizacji sterowania i zabezpieczeń pól odpływowych stacji 110/15 kV, budowie linii napowietrznych SN czy konserwacji instalacji i urządzeń niskiego napięcia.
W 2014 roku dołączył do zespołu Merserwis początkowo pełniąc funkcję Inżyniera Sprzedaży przyrządów m.in. do pomiarów bezpieczeństwa instalacji niskiego napięcia (w tym także fotowoltaicznych) czy bezpieczeństwa maszyn, urządzeń i rozdzielnic niskiego napięcia. Do jego zadań należało m.in. przygotowanie przyrządów do sprzedaży pod kątem dokumentacji technicznej oraz oprogramowania w języku polskim czy też współpraca z producentami w zakresie rozwoju oferowanych mierników. Jednocześnie Tomek zapewniał wsparcie techniczne użytkownikom odpowiadając na pytania dotyczące optymalnego użycia miernika czy oprogramowania. Wtedy też rozpoczął swoją przygodę ze szkoleniami dotyczącymi pomiarów oraz obsługi przyrządów pomiarowych, poznając krok po kroku oczekiwania użytkowników tego typu aparatury w stosunku do tego rodzaju kursów (systematycznie dostosowując prowadzone szkolenia do potrzeb i wymagań Kursantów).
Program szkoleń z biegiem czasu ewoluował w kierunku lepszego zrozumienia przez osoby uczestniczące specyfiki każdego z pomiarów - co jest kluczowe do prawidłowego ich wykonania, a także uniknięcia często powielanych błędów. Od 2017 roku Tomasz dodatkowo zajmuje się również tematyką pomiarów napięć rażenia i zaawansowanych metod pomiaru uziemień, w międzyczasie pełniąc funkcję m.in. Specjalisty ds. Technicznych i Jakości - co w jeszcze większym stopniu przyczyniło się do ciągłego doskonalenia programów szkoleniowych oferowanych przez Merserwis.
Na przestrzeni lat przeprowadził kilkaset szkoleń zarówno stacjonarnych, wyjazdowych jak i online - stale pogłębiając swoją wiedzę i doświadczenie, co zaowocowało m.in. stworzeniem przez Tomka własnych pomocy dydaktycznych znacznie ułatwiających mu bardziej klarowne przekazanie ważnych aspektów różnego typu badań. Z jego wsparcia szkoleniowego na przestrzeni lat skorzystali zarówno pracownicy małych firm zajmujących się budową, montażem czy konserwacją instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych, jak i dużych zakładów produkcyjnych czy załogi operatorów energetycznych. Tomasz jest również autorem wielu artykułów opublikowanych na blogu firmy Merserwis, w których dzieli się z czytelnikami swoją wiedzą dotyczącą różnorakich pomiarów związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem elektrycznym. Po części praca to też jego hobby - a oprócz zagadnień związanych z pomiarami interesuje się wszystkim co jest związane z motoryzacją.
Wprowadzenie teoretyczne do badania bezpieczeństwa instalacji niskiego napięcia zgodnie z normą PN-HD 60364-6
Badanie bezpieczeństwa instalacji niskiego napięcia zgodnie z normą PN-HD 60364-6 z wykorzystaniem przyrządów marki Metrel
Badanie bezpieczeństwa elektrycznego i efektywności instalacji fotowoltaicznych zgodnie z normą PN-EN 62446-1 z wykorzystaniem urządzeń Metrel
Badanie bezpieczeństwa punktów ładowania pojadów elektrycznych w oparciu o wymagania prawne oraz zapisy normy PN-EN 61851-1 z wykorzystaniem aparatury firmy Metrel
Badanie bezpieczeństwa rozdzielnic i sterownic niskiego napięcia zgodnie z normą PN-EN 61439-1 z wykorzystaniem przyrządów Metrel
Badanie bezpieczeństwa przenośnych urządzeń elektrycznych / elektronarzędzi zgodnie z normami niemieckimi VDE 0701-0702 oraz innymi dokumentami normatywnymi z wykorzystaniem urządzeń Metrel
Badanie bezpieczeństwa elektrycznych urządzeń medycznych zgodnie z normą pn-en 62353 z wykorzystaniem przyrządów firmy Metrel
Badanie napięć rażenia (dotykowego i krokowego) z wykorzystaniem przyrządów Metrel
Badanie rezystancji / impedancji uziemienia z zastosowaniem przyrządu Metrel MI 3290 Earth Analyzer
Pracę w firmie Merserwis rozpoczął w 2010 r. jako Inżynier Sprzedaży. Od roku 2012 jest odpowiedzialny za wprowadzenie na polski rynek produktów francusko-belgijskiej firmy KIMO-SAUERMANN, która od ponad 40 lat jest liderem w Europie jeśli chodzi o aparaturę kontrolno-pomiarową przeznaczoną dla branży HVACR.
Do jego zadań należy m. in. przygotowanie do sprzedaży wszystkich produktów SAUERMANN-KIMO pod kątem opracowania dokumentacji technicznej (instrukcje obsługi, karty katalogowe) oraz oprogramowania w języku polskim. Jednocześnie zapewnia pomoc techniczną klientom oraz użytkownikom dotyczącą doboru odpowiedniego urządzenia oraz pomoc w zakresie obsługi i konfiguracji mierników, analizatorów oraz przetworników wykorzystywanych do pomiarów parametrów środowiskowych oraz spalin.
Dodatkowo współpracuje z producentem w zakresie rozwoju oferowanych produktów doradzając w sprawach wprowadzania nowoczesnych rozwiązań i funkcji w nowych urządzeniach pomiarowych KIMO-SAUERMANN.
Jest również autorem wielu artykułów opublikowanych na blogu firmy Merserwis, w których wyjaśnia zasady doboru odpowiednich urządzeń oraz sposoby poprawnego wykonywania pomiarów środowiskowych, przede wszystkich tych związanych w wentylacją grawitacyjną, mechaniczną oraz analizą spalin kotłów grzewczych.
Wykonywanie pomiarów systemów wentylacji za pomocą anemometrów i balometrów
Wykonywanie pomiarów kamerami termowizyjnymi (wkrótce dostępne)
Wykonywanie pomiarów i obsługa analizatorów spalin (wkrótce dostępne)
Konsultacja w zakresie obsługi mierników lub obsługi oprogramowania
Prezentacje oferowanej aparatury Sauermann-Kimo / Lascar / Hikmicro
Pracuje w firmie Merserwis od 2019 roku. Zajmuje się zagadnieniami z dziedziny pomiarów parametrów środowiskowych, w szczególności związanych z jakością powietrza wewnętrznego i komfortem cieplnym.
Zapewnia pomoc i wsparcie techniczne przy doborze urządzeń i systemów do pomiarów wielkości nieelektrycznych. Jest odpowiedzialny za przygotowanie dokumentacji technicznej oraz wprowadzenie do oferty produktów włoskiej firmy Delta OHM.
Absolwent kierunku Elektroenergetyka na Wydziale Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Pierwsze doświadczenia zawodowe, jeszcze w czasie studiów, zdobywał w spółkach takich jak PGE, PGNiG i PKN Orlen. Od 2017 roku nieprzerwanie związany z firmą Merserwis Sp. z o.o. Sp. K.
W 2017 roku dołączył do zespołu Merserwis, początkowo pełniąc funkcję Młodszego Metrologa - Serwisanta. Łącząc te dwa stanowiska, realizował usługi wzorcowania przyrządów pomiarowych oraz napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych AKP – w głównej mierze: mierników bezpieczeństwa instalacji elektrycznych niskiego napięcia, testerów bezpieczeństwa maszyn i urządzeń, mierników instalacji PV oraz mierników parametrów środowiskowych. Wraz ze wzrostem doświadczenia i zmianą stanowiska na Metrolog – Inżynier Serwisu brał czynny udział w kontaktach z krajowymi i zagranicznymi producentami przyrządów pomiarowych oraz laboratoriami – w głównej mierze krajowymi jednostkami metrologicznymi i jednostkami akredytowanymi. Coraz częściej i z nieukrywaną satysfakcją brał udział w zapewnianiu wsparcia technicznego klientom i pomocy w rozwiązywaniu problemów – zarówno zdalnie przez udzielanie porad telefonicznych czy mailowych, jak i na miejscu rozmawiając face to face. Przyjmując rolę Koordynatora ds. Technicznych Laboratorium Badawczo-Wzorcującego Merserwis, zaangażował się w proces tworzenia i wdrażania systemu zarządzania laboratorium wg. normy ISO 17025. W niekrótkim czasie rozpoczął swoją przygodę ze szkoleniami dotyczącymi pomiarów oraz obsługi przyrządów pomiarowych, poznając krok po kroku oczekiwania użytkowników aparatury w stosunku do realizowanych rodzajów kursów (systematycznie dostosowując prowadzone szkolenia do potrzeb i wymagań Kursantów).
Prowadzi wsparcie techniczne z zakresu:
● Badanie bezpieczeństwa instalacji niskiego napięcia
● Badanie bezpieczeństwa przenośnych urządzeń elektrycznych / elektronarzędzi
● Badanie napięć rażenia (dotykowego i krokowego) z wykorzystaniem przyrządów Metrel
● Badanie parametrów jakości energii elektrycznej z wykorzystaniem przyrządów PQA
Absolwent kierunku Technologie Energetyki Odnawialnej na Wydziale Inżynierii Produkcji SGGW. Doświadczenie pomiarowe pozyskiwał, pracując jako instalator systemów fotowoltaicznych, gdzie mierzył się z wieloma praktycznymi problemami związanymi z bezpieczeństwem przeciwporażeniowym czy efektywnością pracy instalacji PV - dzięki temu jest w stanie lepiej zrozumieć potrzeby swoich kursantów.
W Merserwis pełni funkcję Specjalisty Wsparcia Technicznego ds. Aparatury Pomiarowej w zakresie przyrządów do pomiarów instalacji niskiego napięcia, instalacji fotowoltaicznych, maszyn i urządzeń elektrycznych oraz stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Odpowiada za przygotowanie tłumaczeń instrukcji obsługi, dokumentacji i oprogramowania dla produktów słoweńskiej marki Metrel. Ściśle współpracuje z producentem w celu jak najlepszego dostosowania przyrządów na rynek polski. Na co dzień pomaga klientom w rozwiązywaniu problemów związanych z obsługą przyrządów pomiarowych, interpretacją wyników czy tworzeniem raportów.
Wprowadzenie teoretyczne do badania bezpieczeństwa instalacji niskiego napięcia zgodnie z normą PN-HD 60364-6
Badanie bezpieczeństwa instalacji niskiego napięcia zgodnie z normą PN-HD 60364-6 z wykorzystaniem przyrządów marki Metrel
Badanie bezpieczeństwa elektrycznego i efektywności instalacji fotowoltaicznych zgodnie z normą PN-EN 62446-1 z wykorzystaniem urządzeń Metrel
Badanie bezpieczeństwa punktów ładowania pojazdów elektrycznych w oparciu o wymagania prawne oraz zapisy normy PN-EN 61851-1 z wykorzystaniem aparatury firmy Metrel
Badanie bezpieczeństwa rozdzielnic i sterownic niskiego napięcia zgodnie z normą PN-EN 61439-1 z wykorzystaniem przyrządów Metrel
Badanie bezpieczeństwa przenośnych urządzeń elektrycznych / elektronarzędzi zgodnie z normami niemieckimi VDE 0701-0702 oraz innymi dokumentami normatywnymi z wykorzystaniem urządzeń Metrel
Badanie bezpieczeństwa elektrycznych urządzeń medycznych zgodnie z normą pn-en 62353 z wykorzystaniem przyrządów firmy Metrel
Pracę w firmie Merserwis rozpoczął w 2010 r. jako Inżynier Sprzedaży. Od roku 2012 jest odpowiedzialny za wprowadzenie na polski rynek produktów francusko-belgijskiej firmy KIMO-SAUERMANN, która od ponad 40 lat jest liderem w Europie jeśli chodzi o aparaturę kontrolno-pomiarową przeznaczoną dla branży HVACR.
Do jego zadań należy m. in. przygotowanie do sprzedaży wszystkich produktów SAUERMANN-KIMO pod kątem opracowania dokumentacji technicznej (instrukcje obsługi, karty katalogowe) oraz oprogramowania w języku polskim. Jednocześnie zapewnia pomoc techniczną klientom oraz użytkownikom dotyczącą doboru odpowiedniego urządzenia oraz pomoc w zakresie obsługi i konfiguracji mierników, analizatorów oraz przetworników wykorzystywanych do pomiarów parametrów środowiskowych oraz spalin.
Dodatkowo współpracuje z producentem w zakresie rozwoju oferowanych produktów doradzając w sprawach wprowadzania nowoczesnych rozwiązań i funkcji w nowych urządzeniach pomiarowych KIMO-SAUERMANN.
Jest również autorem wielu artykułów opublikowanych na blogu firmy Merserwis, w których wyjaśnia zasady doboru odpowiednich urządzeń oraz sposoby poprawnego wykonywania pomiarów środowiskowych, przede wszystkich tych związanych w wentylacją grawitacyjną, mechaniczną oraz analizą spalin kotłów grzewczych.
Wykonywanie pomiarów systemów wentylacji za pomocą anemometrów i balometrów
Wykonywanie pomiarów kamerami termowizyjnymi
Wykonywanie pomiarów i obsługa analizatorów spalin
Konsultacja w zakresie obsługi mierników lub obsługi oprogramowania
Prezentacje oferowanej aparatury Sauermann-Kimo / Lascar / Hikmicro
Pracuje w firmie Merserwis od 2019 roku. Zajmuje się zagadnieniami z dziedziny pomiarów parametrów środowiskowych, w szczególności związanych z jakością powietrza wewnętrznego i komfortem cieplnym.
Zapewnia pomoc i wsparcie techniczne przy doborze urządzeń i systemów do pomiarów wielkości nieelektrycznych. Jest odpowiedzialny za przygotowanie dokumentacji technicznej oraz wprowadzenie do oferty produktów włoskiej firmy Delta OHM.
Absolwent Wydziały Fizyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Akustyka. Z firmą Merserwis związany od 2020 roku. Na co dzień zajmuje się doborem i wsparciem technicznym w zakresie akustycznej, elektroakustycznej i wibroakustycznej aparatury pomiarowej, takich producentów jak Audio Precision, GRAS i DeltaOHM, oraz opracowywaniem procedur pomiarowych w oparciu o aktualne normy branżowe. Od 2021 odpowiedzialny za wprowadzenie na rynek polski, produktów brytyjskiej firmy Cirrus Research. Obecnie zaangażowany w rozwój Laboratorium Merserwis w zakresie wzorcowania akustycznej i wibroakustycznej aparatury pomiarowej.
Akustyka w pomiarach hałasu
Pomiary hałasu przy wykorzystaniu mierników dźwięku
Pomiary dźwięku od wyposażenia technicznego
Pomiary mocy akustycznej
Pomiary czasu pogłosu
Obsługa mierników dźwięku spełniających wymagania IEC 61672-1
Obsługa aparatury pomiarowej Audio Precision
Pomiary głośników w oparciu o normę IEC 60268-5
Pracę w firmie Merserwis rozpoczął w 2017 r. Od tego czasu jest odpowiedzialny za wprowadzanie na polski rynek produktów firmy Presys zajmującej się od ponad 30 lat produkcją aparatury kontrolno-pomiarowej do sprawdzania i adiustacji urządzeń do pomiaru temperatury i ciśnienia oraz pirometrów. Odpowiedzialny również za czeską firmę Meatest, która produkuje profesjonalne kalibratory elektryczne, programowalne dekady i oprogramowania do automatyzacji pomiarów urządzeń elektrycznych.
Ponadto w 2018 r. do produktów jakie zaczął wspierać, dołączyła firma Budenberg - wieloletni producent cenionych na całym świecie za jakość manometrów oraz kalibratorów obciążnikowo-tłokowych. Do jego zadań należą dobór aparatury kontrolno-pomiarowej do wybranego zastosowania oraz ciągła, indywidualna pomoc techniczna użytkownikom. Oprócz tego przygotowuje dokumentację techniczną (instrukcję obsługi, kartę katalogową) oraz oprogramowanie w języku polskim.
Wykonywanie pomiarów i obsługa kalibratorów obciążnikowo-tłokowych
Wykonywanie pomiarów i obsługa kalibratorów ciśnienia
Wykonywanie pomiarów i obsługa pieców kalibracyjnych
Automatyzacji pomiarów w laboratoriach wzorcujących
Konsultacje z zakresu obsługi mierników lub oprogramowania
Prezentacje oferowanej aparatury Budenberg / Meatest / Presys
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod.
Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris