Akademia Merserwis - Szkolenia pomiarowe
Temat Szkolenia

Badanie czujników temperatury z zastosowaniem pieców kalibracyjnych Presys

inż. Kamil Turowski
Stacjonarne / Wyjazdowe
Teoretyczno-praktyczne
ok. 2-3 godzin*
od 800 zł netto*

*Czas trwania i koszt szkolenia zależny jest od wybranego urządzenia Presys oraz liczby uczestników szkolenia. W tym wypadku został podany dla jednej osoby.

W celu dokładnej wyceny zachęcamy do kontaktu.

Badanie czujników temperatury z zastosowaniem pieców kalibracyjnych Presys

Prowadzący

Formuła

Rodzaj szkolenia

Czas trwania*

Koszt*

inż. Kamil Turowski

Online / Stacjonarne / Wyjazdowe

Teoretyczno-praktyczne

ok. 6 godzin

od 2700 zł netto

*Czas trwania i koszt szkolenia zależny jest od wybranego urządzenia oraz liczby uczestników szkolenia. W tym wypadku został podany dla jednej osoby. W celu dokładnej wyceny zachęcamy do kontaktu.

Szczegóły szkolenia

Przyrządy, dla których dedykowane jest to szkolenie:

 

 • Piece kalibracyjne Presys we wszystkich wersjach z serii TE / T / TA

 

Dla kogo dedykowane jest to szkolenie?

 

Szkolenie dedykowane jest dla Kursantów, którzy posiadają piece kalibracyjne Presys i chcą poznać sposób sprawdzania czujników temperatury oraz wszystkie funkcjonalności tych pieców.

 

Czego dowiem się na szkoleniu?

 

Szkolenie umożliwia zdobycie, przypomnienie i/lub utrwalenie już posiadanej wiedzy z zakresu metod sprawdzania i pomiaru czujników temperatury czy możliwych do popełnienia błędów podczas pomiaru czujników temperatury z wykorzystaniem pieców kalibracyjnych. Podczas szkolenia Kursanci poznają również budowę, funkcjonalności, sposób zapisu parametrów i wyników w piecach kalibracyjnych. Dodatkowo w przypadku pieców kalibracyjnych serii TA, omawiany jest również sposób komunikacji pieca z komputerem, dostępne sposoby obróbki danych pomiarowych, drukowanie wyników czy eksport danych do pliku, np. pdf czy csv.

 

Jak wygląda przykładowy przebieg szkolenia?

 

Szkolenie zazwyczaj jest podzielone na dwie części - pierwsza teoretyczna trwająca około 1-2 godziny i porusza aspekty zagadnienia pomiarów czujników temperatury, dokładności wykonywanych pomiarów i możliwych błędach podczas procesu pomiarowego. Po części teoretycznej następuje część praktyczna w której przedstawiany jest proces pomiaru na przygotowanym czujniku temperatury wraz z pokazaniem wszystkich funkcjonalności danego pieca kalibracyjnego.

 

Część teoretyczna zaczyna jest od przedstawienia budowy i sposobu pomiaru temperatury najczęściej spotykanych czujników temperatury: termoparowych i rezystancyjnych, omówienia dokładności pomiaru tych czujników i możliwych sposobów sprawdzania czujników w zależności od sposobu instalacji i częstotliwości użytkowania.

 

Po tej części omawiamy budowę pieców kalibracyjnych, możliwe błędy do popełnienia podczas pomiaru czujników temperatury piecami kalibracyjnymi, przedstawimy czynniki wpływające na niepewność pomiaru w piecach kalibracyjnych o wkładzie stałym, wraz z omówieniem sposobu i dostępnymi metodami pomiaru czujników o nietypowych rozmiarach. Następnie omówiony zostanie interfejs użytkownika pieca kalibracyjnego, w tym sposób poruszania się po menu i wpływ zmian parametrów ustawień na pracę przyrządu. Na koniec omówiony zostanie przykładowy proces tworzenia szablonu automatycznego procesu sprawdzania czujników. Część teoretyczna kończy się sesją pytań i odpowiedzi, które pojawiły się podczas części teoretycznej.

 

Dodatkowo w przypadku pieców kalibracyjnych serii TA omawiane są również rozszerzone możliwości automatyzacji pomiarów czujników temperatury, sposób rejestracji danych i eksportu do plików o formacie .csv oraz .pdf, tworzeniu raportów pomiarowych czy komunikacja i sterowanie pieców kalibracyjnego za pomocą komputera.

 

W części praktycznej wykonujemy szereg pomiarów na czujnikach temperatury przygotowanych przed szkoleniem lub na czujnikach dostarczonych przez Kursantów. Przy okazji pomiarów omawiane są praktyczne metody wykonania pomiarów oraz konserwacji pieca.

 

Czy szkolenie zawsze wygląda tak samo?

 

Oczywiście, że nie. Przedstawiony plan szkolenia jest ramowy i na życzenie Kursantów może być dopasowany do stanu ich aktualnej wiedzy i poziomu doświadczenia w pracy z przyrządem. Na każdym etapie trwania szkolenia odpowiadamy na pytania rodzące się w głowach naszych Kursantów więc przebieg szkolenia w dużej mierze zależy od ich wymagań. Istnieje też możliwość ustalenia indywidualnego planu szkolenia przed jego rozpoczęciem.

Koszt szkolenia

Zależny od wybranej opcji i ilości osób.

Stacjonarne

od 800 PLN+VAT*

Warszawa Andersa 21A
*Cena za 1 uczestnika
Wyjazdowe

od 1800 PLN+VAT

Bezpośrednio u klienta.
Dokładna wycena po kontakcie.
Online

Niedostępne

Wygodnie przed komputerem

Zarezerwuj termin już teraz

Zakończone 0%
1 Dane kontaktowe 2 Szczegóły 3 Termin
Telefon *
+48
Szukaj
  E-mail *
  Imię i nazwisko *
  NIP firmy
  Wstecz Następne Zapisz postęp
  Zakończone 33%
  1 Dane kontaktowe 2 Szczegóły 3 Termin
  Zakres szkolenia*
  Pomiary wielkości elektrycznych
  Pomiary HVACR
  Obsługa przyrządów pomiarowych
  Temat szkolenia PWE *
  Temat szkolenia HVACR *
  Temat szkolenia OPP *
  Rodzaj szkolenia*
  Na miejscu (Warszawa)
  U Klienta
  Online
  Jeszcze nie wiem
  Adres miejsca szkolenia *
  Posiadany przyrząd pomiarowy *
  Ilość osób biorących udział w szkoleniu *
  Wstecz Następne Zapisz postęp
  Zakończone 66%
  1 Dane kontaktowe 2 Szczegóły 3 Termin
  Wybierz preferowany zakres dat, w których możemy umówić się na szkolenie *

  Prosimy wybrać preferowany termin (potwierdzimy lub zaproponujemy inny jeśli będzie już zarezerwowany). Ofertę wraz z informacjami o płatności otrzymają Państwo na e-mail. Można również skontaktować się wcześniej w celu ustalenia szczegółów. 

  Zezwalam firmie Merserwis Sp. z o.o. sp. k. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu dot. zamawianej usługi.

  Potwierdzenie zapoznania się z polityką prywatności i bezpieczeństwa danych Merserwis.

  Wstecz Następne Zapisz postęp
  INŻ.
  Kamil Turowski
  Specjalista ds. Szkoleń z zakresu obsługi urządzeń producentów Presys, Meatest i Budenberg.
  0.0 0 Recenzje
  Dodaj recenzję
  Ocena
  Wgraj zdjęcia
  Anuluj