Akademia Merserwis - Szkolenia pomiarowe
Temat Szkolenia

Badanie mierników ciśnienia z zastosowaniem kalibratorów ciśnienia Presys

inż. Kamil Turowski
Stacjonarne / Wyjazdowe
Teoretyczno-praktyczne
ok. 2-3 godzin*
od 800 zł netto*

*Czas trwania i koszt szkolenia zależny jest od wybranego urządzenia Presys oraz liczby uczestników szkolenia. W tym wypadku został podany dla jednej osoby.

W celu dokładnej wyceny zachęcamy do kontaktu.

Badanie mierników ciśnienia z zastosowaniem kalibratorów ciśnienia Presys

Prowadzący

Formuła

Rodzaj szkolenia

Czas trwania*

Koszt*

inż. Kamil Turowski

Online / Stacjonarne / Wyjazdowe

Teoretyczno-praktyczne

ok. 6 godzin

od 2700 zł netto

*Czas trwania i koszt szkolenia zależny jest od wybranego urządzenia oraz liczby uczestników szkolenia. W tym wypadku został podany dla jednej osoby. W celu dokładnej wyceny zachęcamy do kontaktu.

Szczegóły szkolenia

Przyrządy, dla których dedykowane jest to szkolenie:

 

 • Kalibratory ciśnienia Presys serii PCON

 

Dla kogo dedykowane jest to szkolenie?

 

Szkolenie dedykowane jest dla Kursantów, którzy posiadają kalibratory ciśnienia Presys i chcą poznać sposób sprawdzania czujników ciśnienia oraz wszystkie funkcjonalności tych kalibratorów.

 

Czego dowiem się na szkoleniu?

 

Szkolenie umożliwia zdobycie, przypomnienie i/lub utrwalenie już posiadanej wiedzy z zakresu metod sprawdzania i pomiaru ciśnienia manometrami i innymi czujnikami lub miernikami ciśnienia. Podczas szkolenia Kursanci poznają również budowę, funkcjonalności, sposób zapisu parametrów i wyników w kalibratorach ciśnienia PCON. Dodatkowo omawiany jest również proces tworzenia procedur pomiarowych, dostępne sposobu eksportu danych i tworzenie raportów z pomiarów.

 

Jak wygląda przykładowy przebieg szkolenia?

 

Szkolenie jest podzielone na dwie części – pierwsza teoretyczna trwająca około 1-2 godziny i porusza aspekty zagadnienia budowy i sposobu pomiaru manometrami i innymi czujnikami lub miernikami ciśnienia wraz z omówieniem dokładności wykonywanych pomiarów i możliwych błędów podczas procesu pomiarowego. Po części teoretycznej następuje część praktyczna w której przedstawiony jest proces pomiaru na przygotowanych manometrach lub czujnikach ciśnienia wraz z pokazaniem wszystkich funkcjonalności kalibratorów ciśnienia PCON.

 

Część teoretyczna zaczyna się od przedstawienia budowy i sposobu pomiaru manometrów: analogowych i cyfrowych omówienia dokładności pomiaru tych urządzeń i ich możliwych sposobów sprawdzenia w zależności od częstotliwości użytkowania i sposobu instalacji. Po tej części omawiamy budowę kalibratora ciśnienia wraz z przedstawieniem interfejsu użytkownika, w tym sposobu poruszania się po menu i wpływowi zmian wybranych parametrów na pracę przyrządu wraz z przedstawieniem przykładowego procesu pomiaru. Na koniec omówimy zostanie proces tworzenia procedury automatyzacji pomiar, rejestracji danych, eksportu danych do plików w formacie .csv i .pdf, tworzenie raportów pomiarowych oraz komunikacja i sterowanie kalibratora za pomocą komputera.

 

W części praktycznej wykonujemy szereg pomiarów na czujnikach ciśnienia przygotowanych przed szkoleniem lub na czujnikach dostarczonych przez Kursantów. Przy okazji pomiarów omawiane są praktyczne metody wykonania pomiarów oraz konserwacji urządzeń.

 

Czy szkolenie zawsze wygląda tak samo?

 

Oczywiście, że nie. Przedstawiony plan szkolenia jest ramowy i na życzenie Kursantów może być dopasowany do stanu ich aktualnej wiedzy i poziomu doświadczenia w pracy z przyrządem. Na każdym etapie trwania szkolenia odpowiadamy na pytania rodzące się w głowach naszych Kursantów więc przebieg szkolenia w dużej mierze zależy od ich wymagań. Istnieje też możliwość ustalenia indywidualnego planu szkolenia przed jego rozpoczęciem.

Koszt szkolenia

Zależny od wybranej opcji i ilości osób.

Stacjonarne

od 800 PLN+VAT

Warszawa Andersa 21A
*Cena za 1 uczestnika
Wyjazdowe

od 1800 PLN+VAT

Bezpośrednio u klienta.
Dokładna wycena po kontakcie.
Online

Niedostępne

Wygodnie przed komputerem

Zarezerwuj termin już teraz

Zakończone 0%
1 Dane kontaktowe 2 Szczegóły 3 Termin
Telefon *
+48
Szukaj
  E-mail *
  Imię i nazwisko *
  NIP firmy
  Wstecz Następne Zapisz postęp
  Zakończone 33%
  1 Dane kontaktowe 2 Szczegóły 3 Termin
  Zakres szkolenia*
  Pomiary wielkości elektrycznych
  Pomiary HVACR
  Obsługa przyrządów pomiarowych
  Temat szkolenia PWE *
  Temat szkolenia HVACR *
  Temat szkolenia OPP *
  Rodzaj szkolenia*
  Na miejscu (Warszawa)
  U Klienta
  Online
  Jeszcze nie wiem
  Adres miejsca szkolenia *
  Posiadany przyrząd pomiarowy *
  Ilość osób biorących udział w szkoleniu *
  Wstecz Następne Zapisz postęp
  Zakończone 66%
  1 Dane kontaktowe 2 Szczegóły 3 Termin
  Wybierz preferowany zakres dat, w których możemy umówić się na szkolenie *

  Prosimy wybrać preferowany termin (potwierdzimy lub zaproponujemy inny jeśli będzie już zarezerwowany). Ofertę wraz z informacjami o płatności otrzymają Państwo na e-mail. Można również skontaktować się wcześniej w celu ustalenia szczegółów. 

  Zezwalam firmie Merserwis Sp. z o.o. sp. k. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu dot. zamawianej usługi.

  Potwierdzenie zapoznania się z polityką prywatności i bezpieczeństwa danych Merserwis.

  Wstecz Następne Zapisz postęp
  INŻ.
  Kamil Turowski
  Specjalista ds. Szkoleń z zakresu obsługi urządzeń producentów Presys, Meatest i Budenberg.
  0.0 0 Recenzje
  Dodaj recenzję
  Ocena
  Wgraj zdjęcia
  Anuluj

  Uprzejmie informujemy, że oceny i recenzje szkoleń są umieszczane w niezmienionej formie na podstawie dobrowolnych ankiet wypełnianych po przeprowadzonych szkoleniach przez ich uczestników. Nazwiska zostały celowo zanonimizowane chyba, że uczestnik postanowił inaczej lub dodał sam recenzję na stronie.