*Czas trwania i koszt szkolenia zależny jest od wybranego urządzenia Sauermann oraz liczby uczestników szkolenia. W tym wypadku został podany dla jednej osoby.
W celu dokładnej wyceny zachęcamy do kontaktu.
Prowadzący
Formuła
Rodzaj szkolenia
Czas trwania*
Koszt*
Mgr inż. Antoni Klonowski
Online / Stacjonarne / Wyjazdowe
Teoretyczno-praktyczne
ok. 6 godzin
od 2700 zł netto
*Czas trwania i koszt szkolenia zależny jest od wybranego urządzenia oraz liczby uczestników szkolenia. W tym wypadku został podany dla jednej osoby. W celu dokładnej wyceny zachęcamy do kontaktu.
Dla kogo dedykowane jest to szkolenie?
Dla osób, które posiadają jeden z mierników wielofunkcyjnych SAUERMANN-KIMO do pomiarów HVAC spośród następujących modeli:
AMI 310, MP 210, VT 210 i chcą poznać sposób obsługi urządzenia oraz metodykę wykonywania pomiaru wentylacji grawitacyjnej oraz mechanicznej.
Czego dowiem się na szkoleniu?
Pierwsza cześć jest teoretyczna, w której szczegółowo omawiane są możliwości i funkcje mierników. Następnie przedstawiany jest sposób postępowania podczas wykonywania pomiarów na anemostatach i nawiewnikach, a także wewnątrz kanałów wentylacyjnych. Dokładnie omawiana jest metodyka pomiarowa wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej przy pomocy anemometru wiatraczkowego, anemometru z sondą cieplno-oporowa, anemometru z tubą (stożkiem) pomiarowym, manometru z rurką Pitota oraz balometru.
W drugiej części, praktycznej, pokazany jest sposób, w jaki należy prawidłowo podłączyć sondy do miernika i jak nałożyć tuby pomiarowe. W następnym kroku omawiane są po kolei wszystkie funkcje miernika i oprogramowania, m.in. możliwości konfiguracji, rejestracji oraz pomiaru średniej wartości mierzonych wielkości etc.
Jak wygląda szkolenie?
TEORIA
Omówienie wszystkich metod wykonywania pomiarów instalacji wentylacyjnej (na anemostatach oraz wewnątrz kanałów wentylacyjnych)
Opis i wyjaśnienie zasady działania mierników AMI 310, MP 210, VT 210 oraz wszystkich sond z nimi współpracujących: wiatraczkowych, cieplno-oporowych, termo-higrometrycznych, do natężenia oświetlenia, wycieku gazu, CO i CO2 w otoczeniu oraz rurki Pitota
Omówienie zalet i wad zastosowania ww. sond
Zasada doboru odpowiedniej sondy oraz tuby pomiarowej (stożka) w zależności od wykonywanego pomiaru
Sposób wyznaczania współczynnika korekcji K, szczegółowe wyjaśnienie do czego i po co się ten współczynnik stosuje, a także dlaczego uwzględnianie współczynnika K podczas pomiarów wentylacji jest konieczne
PRAKTYKA
Pokazanie w jaki sposób należy podłączyć sondy i jakie jest prawidłowe ich ustawienie podczas wykonywania pomiaru
Omówienie krok po kroku wszystkich funkcji miernika i programu
Wykonanie przykładowych pomiarów na anemostacie sondą cieplno-oporową, wiatrakową oraz sondą z nałożoną tubą pomiarową