Akademia Merserwis - Szkolenia pomiarowe
Temat Szkolenia

Badanie bezpieczeństwa elektrycznych urządzeń medycznych zgodnie z normą

PN-EN 62353 z wykorzystaniem przyrządów Metrel

inż. Marcin Stalmach
Stacj. / Online / Wyjazdowe
Teoretyczno-praktyczne
ok. 5 godzin*
2500-5000 zł netto*

*Czas trwania i koszt szkolenia zależny jest od wybranego urządzenia Metrel oraz liczby uczestników szkolenia. W tym wypadku został podany dla jednej osoby w trybie zbiorczym online. W celu dokładnej wyceny zachęcamy do kontaktu.

Badanie bezpieczeństwa przenośnych urządzeń elektrycznych / elektronarzędzi zgodnie z normami niemieckimi VDE 0701-0702 oraz innymi dokumentami normatywnymi - Metrel

Prowadzący

Formuła

Rodzaj szkolenia

Czas trwania*

Koszt*

Mgr inż. Tomasz Lipiński

Online / Stacjonarne / Wyjazdowe

Teoretyczno-praktyczne

od 2 do 5 godzin

od 1000 zł netto

*Czas trwania i koszt szkolenia zależny jest od wybranego urządzenia Metrel oraz liczby uczestników szkolenia. W tym wypadku został podany dla jednej osoby i urządzenia MI 3311 GammaGT. W celu dokładnej wyceny zachęcamy do kontaktu.

Szczegóły szkolenia

Przyrządy dla których dedykowane jest to szkolenie wraz z czasem trwania szkolenia:

 

 • Metrel MI 3360 M OmegaGT XA - ok. 4-5 godz.

 

Dla kogo dedykowane jest to szkolenie?


Szkolenie dedykowane jest dla Kursantów, którzy posiadają przyrząd MI 3360 M i chcą lepiej poznać możliwości swojego sprzętu w zakresie okresowych czy poserwisowych pomiarów elektrycznych urządzeń medycznych.
 

Czego dowiesz się na szkoleniu?


Szkolenie pozwala zdobyć, przypomnieć sobie i/lub utrwalić podstawową wiedzę z zakresu wymagań dotyczących badań bezpieczeństwa elektrycznych urządzeń medycznych zgodnie z normą PN-EN 62353. Kursanci poznają dogłębnie budowę, funkcjonalności, interfejs, strukturę pamięci czy możliwości automatyzacji pomiarów swojego przyrządu - a także uczą się optymalizować jego użycie pod kątem maksymalizacji dokładności przeprowadzonych badań z jednoczesną optymalizacją czasu pracy potrzebnego na ich wykonanie. Dodatkowo omawiane są także funkcjonalności oprogramowania Metrel Electrical Safety Manager służącego do zarządzania strukturą pamięci, bazą danych czy testami automatycznymi - a także do obróbki danych pomiarowych, drukowania wyników, tworzenia raportów czy, np. eksportu danych do znanych formatów jak np. MS Excel.
 

Jak wygląda przykładowy przebieg szkolenia?

 

 1. Przypomnienie kluczowych zapisów normy PN-EN 62353 dotyczących sprawdzeń elektrycznych urządzeń medycznych bez aplikatorów oraz z aplikatorami typu B, BF, CF
 2. Zapoznanie z budową, elementami wyposażeniem standardowym oraz opcjonalnego przyrządu pomiarowego, podstawowych zasad BHP związanych z jego używaniem, a także interfejs użytkownika
 3. Omówienie specyfiki, dostępnych ustawień parametrów i wykonanie pomiarów ciągłości połączeń ochronnych, rezystancji izolacji, prądów upływu badanego urządzenia medycznego oraz poszczególnych typów aplikatorów, sprawdzeń funkcjonalnych, a także krótkie omówienie pozostałych pomiarów dostępnych w posiadanym modelu przyrządu pomiarowego pod kątem wykorzystania go do innych zastosowań
 4. Efektywne sposoby zarządzania strukturą pamięci i możliwości jej edycji za pomocą dostarczonego oprogramowania oraz z poziomu interfejsu przyrządu w sposób dostosowany do środowiska pracy Kursantów, a także możliwości automatyzacji wykonywanych pomiarów czy możliwości znakowania przebadanych urządzeń
 5. Analiza obsługi oprogramowania Metrel Electrical Safety Manager pod kątem zarządzania strukturą pamięci, automatyzacją oraz obróbką danych pomiarowych i tworzenia na ich podstawie raportów czy eksportów do innych formatów danych, a także najważniejszych praktycznych aspektów użycia przyrządu zwiększających jego trwałość oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Czy szkolenie zawsze wygląda tak samo?


Oczywiście, że nie. Przedstawiony plan szkolenia jest ramowy i na życzenie Kursantów może być dopasowany do stanu ich aktualnej wiedzy i poziomu doświadczenia w pracy z przyrządem. Na każdym etapie trwania szkolenia odpowiadamy na pytania rodzące się w głowach naszych Kursantów więc przebieg szkolenia w dużej mierze zależy od ich wymagań. Istnieje też możliwość ustalenia indywidualnego planu szkolenia przed jego rozpoczęciem.

Koszt szkolenia

Zależny od wybranej opcji i ilości osób.

Stacjonarne

od 2500 PLN+VAT

Warszawa Andersa 21A
*Cena za 1 uczestnika
Wyjazdowe

5000 PLN+VAT

Bezpośrednio u klienta
Online

od 2500 PLN+VAT*

*Oferta specjalna

Szkolenie podlega specjalnej cenie, pod warunkiem przystąpienia do programu lojalnościowego dla osób posiadających wybraną aparaturę Metrel. O szczegóły zapytaj obsługę szkoleń lub kliknij w przycisk i dowiedz się więcej.

Zarezerwuj termin już teraz

Zakończone 0%
1 Dane kontaktowe 2 Szczegóły 3 Termin
Telefon *
+48
Szukaj
  E-mail *
  Imię i nazwisko *
  NIP firmy
  Wstecz Następne Zapisz postęp
  Zakończone 33%
  1 Dane kontaktowe 2 Szczegóły 3 Termin
  Zakres szkolenia*
  Pomiary wielkości elektrycznych
  Pomiary HVACR
  Obsługa przyrządów pomiarowych
  Temat szkolenia PWE *
  Temat szkolenia HVACR *
  Temat szkolenia OPP *
  Rodzaj szkolenia*
  Na miejscu (Warszawa)
  U Klienta
  Online
  Jeszcze nie wiem
  Adres miejsca szkolenia *
  Posiadany przyrząd pomiarowy *
  Ilość osób biorących udział w szkoleniu *
  Wstecz Następne Zapisz postęp
  Zakończone 66%
  1 Dane kontaktowe 2 Szczegóły 3 Termin
  Wybierz preferowany zakres dat, w których możemy umówić się na szkolenie *

  Prosimy wybrać preferowany termin (potwierdzimy lub zaproponujemy inny jeśli będzie już zarezerwowany). Ofertę wraz z informacjami o płatności otrzymają Państwo na e-mail. Można również skontaktować się wcześniej w celu ustalenia szczegółów. 

  Zezwalam firmie Merserwis Sp. z o.o. sp. k. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu dot. zamawianej usługi.

  Potwierdzenie zapoznania się z polityką prywatności i bezpieczeństwa danych Merserwis.

  Wstecz Następne Zapisz postęp
  MGR INŻ.
  Tomasz Lipiński
  Specjalista ds. Szkoleń z zakresu bezpieczeństwa instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych
  0.0 0 Recenzje
  Dodaj recenzję
  Ocena
  Wgraj zdjęcia
  Anuluj