Akademia Merserwis - Szkolenia pomiarowe
Temat Szkolenia

Badanie bezpieczeństwa przenośnych urządzeń elektrycznych / elektronarzędzi zgodnie z PN-EN 50699:2021-07 oraz PN-EN 50678:2020-11 z wykorzystaniem przyrządów Metrel

inż. Marcin Stalmach
Stacj. / Online / Wyjazdowe
Teoretyczno-praktyczne
ok. 2-5 godzin*
1000-5000 zł netto*

*Czas trwania i koszt szkolenia zależny jest od wybranego urządzenia Metrel oraz liczby uczestników szkolenia. W tym wypadku został podany dla jednej osoby w trybie zbiorczym online. W celu dokładnej wyceny zachęcamy do kontaktu.

Badanie bezpieczeństwa elektrycznych urządzeń medycznych zgodnie z normą PN-EN 62353 z wykorzystaniem przyrządów Metrel

Prowadzący

Formuła

Rodzaj szkolenia

Czas trwania*

Koszt*

Mgr inż. Tomasz Lipiński

Online / Stacjonarne / Wyjazdowe

Teoretyczno-praktyczne

ok. 5 godzin

od 2500 zł netto

*Czas trwania i koszt szkolenia zależny jest od wybranego urządzenia Metrel oraz liczby uczestników szkolenia. W tym wypadku został podany dla jednej osoby. W celu dokładnej wyceny zachęcamy do kontaktu.

Szczegóły szkolenia

Przyrządy dla których dedykowane jest to szkolenie wraz z czasem trwania szkolenia:

 • Metrel MI 3311 GammaGT - ok. 2 godz.

 • Metrel MI 3309 BT DeltaGT - ok. 3 godz.

 • Metrel MI 3360 / MI 3360 25A / MI 3360 F OmegaGT XA - ok. 4-5 godz.*

 • Metrel MI 3325 MultiservicerXD - ok. 4-5 godz.*

 • Metrel MI 3394 CE MultitesterXA - ok. 4-5 godz.

*Opcjonalnie także z wykorzystaniem trójfazowych adapterów A 1322 lub A 1422
 

Dla kogo dedykowane jest to szkolenie?


Szkolenie dedykowane jest dla Kursantów, którzy posiadają jeden z wymienionych modeli przyrządów pomiarowych i chcą lepiej poznać możliwości swojego sprzętu w zakresie okresowych pomiarów elektrycznych urządzeń przenośnych czy elektronarzędzi.
 

Czego dowiesz się na szkoleniu?


Szkolenie pozwala zdobyć, przypomnieć sobie i/lub utrwalić podstawową i ogólną wiedzę z zakresu wymagań dotyczących badań bezpieczeństwa elektrycznych urządzeń przenośnych czy elektronarzędzi. Kursanci poznają dogłębnie budowę, funkcjonalności, interfejs, strukturę pamięci czy możliwości automatyzacji pomiarów swojego przyrządu - a także uczą się optymalizować jego użycie pod kątem maksymalizacji dokładności przeprowadzonych badań z jednoczesną optymalizacją czasu pracy potrzebnego na ich wykonanie. Dodatkowo omawiane są także funkcjonalności oprogramowania Metrel Electrical Safety Manager służącego do zarządzania strukturą pamięci, administracją bazy danych czy testami automatycznymi - a także do obróbki danych pomiarowych, drukowania wyników, tworzenia raportów czy, np. eksportu danych do znanych formatów jak np. MS Excel.
 

Jak wygląda przykładowy przebieg szkolenia?

 

 1. Wprowadzenia do obowiązującej w Polsce sytuacji prawnej dotyczącej kontroli elektrycznych urządzeń przenośnych czy elektronarzędzi oraz omówienia norm PN-EN 50699:2021-07 i PN-EN 50678:2020-11.
 2. Omówienia budowy, wyposażenia standardowego i opcjonalnego przyrządu pomiarowego oraz podstawowych zasad BHP związanych z jego używaniem, a także omówienia interfejsu użytkownika zastosowanego w przyrządzie pomiarowym.
 3. Zapoznanie ze specyfiką, ustawieniami parametrów pomiarowych i wykonanie pomiarów ciągłości połączeń ochronnych, rezystancji izolacji, prądów upływu oraz sprawdzeń funkcjonalnych.
 4. Omówienie pokrótce pozostałych pomiarów dostępnych w danym modelu przyrządu pomiarowego pod kątem wykorzystania go do innych zastosowań.
 5. Zarządzanie strukturą pamięci i możliwości jej edycji za pomocą dostarczonego oprogramowania i z poziomu interfejsu przyrządu w sposób dostosowany do środowiska pracy Kursantów oraz możliwości automatyzacji wykonywanych pomiarów.
 6. Obsługa oprogramowania Metrel Electrical Safety Manager pod kątem zarządzania strukturą pamięci, automatyzacją oraz obróbką danych pomiarowych i tworzenia na ich podstawie raportów czy eksportów do innych formatów.

 

Czy szkolenie zawsze wygląda tak samo?


Oczywiście, że nie. Przedstawiony plan szkolenia jest ramowy i na życzenie Kursantów może być dopasowany do stanu ich aktualnej wiedzy i poziomu doświadczenia w pracy z przyrządem. Na każdym etapie trwania szkolenia odpowiadamy na pytania rodzące się w głowach naszych Kursantów więc przebieg szkolenia w dużej mierze zależy od ich wymagań. Istnieje też możliwość ustalenia indywidualnego planu szkolenia przed jego rozpoczęciem.

Koszt szkolenia

Zależny od wybranej opcji i ilości osób.

Stacjonarne

od 1000 PLN+VAT

Warszawa Andersa 21A
*Cena za 1 uczestnika
Wyjazdowe

od 2500 PLN+VAT

Bezpośrednio u klienta
Dokładna wycena po kontakcie
Online

od 1000 PLN+VAT*

*Oferta specjalna

Szkolenie podlega specjalnej cenie, pod warunkiem przystąpienia do programu lojalnościowego dla osób posiadających wybraną aparaturę Metrel. O szczegóły zapytaj obsługę szkoleń lub kliknij w przycisk i dowiedz się więcej.

Zarezerwuj termin już teraz

Zakończone 0%
1 Dane kontaktowe 2 Szczegóły 3 Termin
Telefon *
+48
Szukaj
  E-mail *
  Imię i nazwisko *
  NIP firmy
  Wstecz Następne Zapisz postęp
  Zakończone 33%
  1 Dane kontaktowe 2 Szczegóły 3 Termin
  Zakres szkolenia*
  Pomiary wielkości elektrycznych
  Pomiary HVACR
  Obsługa przyrządów pomiarowych
  Temat szkolenia PWE *
  Temat szkolenia HVACR *
  Temat szkolenia OPP *
  Rodzaj szkolenia*
  Na miejscu (Warszawa)
  U Klienta
  Online
  Jeszcze nie wiem
  Adres miejsca szkolenia *
  Posiadany przyrząd pomiarowy *
  Ilość osób biorących udział w szkoleniu *
  Wstecz Następne Zapisz postęp
  Zakończone 66%
  1 Dane kontaktowe 2 Szczegóły 3 Termin
  Wybierz preferowany zakres dat, w których możemy umówić się na szkolenie *

  Prosimy wybrać preferowany termin (potwierdzimy lub zaproponujemy inny jeśli będzie już zarezerwowany). Ofertę wraz z informacjami o płatności otrzymają Państwo na e-mail. Można również skontaktować się wcześniej w celu ustalenia szczegółów. 

  Zezwalam firmie Merserwis Sp. z o.o. sp. k. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu dot. zamawianej usługi.

  Potwierdzenie zapoznania się z polityką prywatności i bezpieczeństwa danych Merserwis.

  Wstecz Następne Zapisz postęp
  MGR INŻ.
  Tomasz Lipiński
  Specjalista ds. Szkoleń z zakresu bezpieczeństwa instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych
  0.0 0 Recenzje
  Dodaj recenzję
  Ocena
  Wgraj zdjęcia
  Anuluj

  Uprzejmie informujemy, że oceny i recenzje szkoleń są umieszczane w niezmienionej formie na podstawie dobrowolnych ankiet wypełnianych po przeprowadzonych szkoleniach przez ich uczestników. Nazwiska zostały celowo zanonimizowane chyba, że uczestnik postanowił inaczej lub dodał sam recenzję na stronie.