Akademia Merserwis - Szkolenia pomiarowe
Temat Szkolenia

Badanie bezpieczeństwa rozdzielnic i sterownic niskiego napięcia zgodnie z normą PN-EN 61439-1 z wykorzystaniem przyrządów Metrel

inż. Marcin Stalmach
Stacj. / Online / Wyjazdowe
Teoretyczno-praktyczne
ok. 5 godzin*
od 2500 zł netto*

*Czas trwania i koszt szkolenia zależny jest od wybranego urządzenia Metrel oraz liczby uczestników szkolenia. W tym wypadku został podany dla jednej osoby w trybie zbiorczym online. W celu dokładnej wyceny zachęcamy do kontaktu.

Badanie bezpieczeństwa rozdzielnic i sterownic niskiego napięcia zgodnie z normą PN-EN 61439-1 z wykorzystaniem przyrządów Metrel

Prowadzący

Formuła

Rodzaj szkolenia

Czas trwania*

Koszt*

Mgr inż. Tomasz Lipiński

Online / Stacjonarne / Wyjazdowe

Teoretyczno-praktyczne

ok. 5 godzin

od 2500 zł netto

*Czas trwania i koszt szkolenia zależny jest od wybranego urządzenia Metrel oraz liczby uczestników szkolenia. W tym wypadku został podany dla jednej osoby. W celu dokładnej wyceny zachęcamy do kontaktu.

Szczegóły szkolenia

Przyrządy dla których dedykowane jest to szkolenie wraz z czasem trwania szkolenia:

 

 • Metrel MI 3325 MultiservicerXD - ok. 4-5 godz.

 • Metrel MI 3394 CE MultitesterXA - ok. 4-5 godz.

 

Dla kogo dedykowane jest to szkolenie?

 

Szkolenie dedykowane jest dla Kursantów, którzy posiadają jeden z wymienionych modeli przyrządów pomiarowych i chcą lepiej poznać możliwości swojego sprzętu w zakresie pomiarów elektrycznych rozdzielnic i sterownic niskiego napięcia zgodnie z normą PN-EN 61439-1 oraz nauczyć się w optymalny sposób wykorzystywać pełnię jego możliwości.

 

Czego dowiesz się na szkoleniu?

 

Szkolenie pozwala zdobyć, przypomnieć sobie i/lub utrwalić podstawową wiedzę z zakresu wymagań normatywnych dotyczących weryfikacji konstrukcji i weryfikacji wyrobu rozdzielnic i sterownic niskiego napięcia pod kątem pomiarów elektrycznych określonych w normie PN-EN 61439-1, która jest niezbędna do prawidłowej obsługi przyrządu i wykonywania badań. Kursanci poznają dogłębnie budowę, funkcjonalności, interfejs, strukturę pamięci czy możliwości automatyzacji pomiarów swojego przyrządu - a także uczą się optymalizować jego użycie pod kątem maksymalizacji dokładności przeprowadzonych badań z jednoczesną optymalizacją czasu pracy potrzebnego na ich wykonanie. Dodatkowo omawiane są także funkcjonalności dołączanego do przyrządu oprogramowania Metrel Electrical Safety Manager służącego do zarządzania strukturą pamięci czy testami automatycznymi - a także do obróbki danych pomiarowych, drukowania wyników, tworzenia raportów czy np. eksportu danych do innych znanych formatów jak, np. MS Excel.

 

Jak wygląda przykładowy przebieg szkolenia?

 

 1. Utrwalenie podstawowej wiedzy z zakresu wymagań normatywnych dotyczących weryfikacji konstrukcji i weryfikacji wyrobu rozdzielnic i sterownic niskiego napięcia pod kątem pomiarów elektrycznych określonych w normie PN-EN 61439-1, która jest niezbędna do prawidłowej obsługi przyrządu i wykonywania badań.
 2. Omówienie specyfiki, ustawień parametrów pomiarowych i wykonanie pomiarów ciągłości połączeń ochronnych, rezystancji izolacji, wytrzymałości izolacji na próbę napięciową.
 3. Analiza zarządzania strukturą pamięci i możliwości jej edycji za pomocą dostarczonego oprogramowania i z poziomu interfejsu przyrządu (jeśli taka opcja jest obsługiwana przez dany model) w sposób dostosowany do środowiska pracy Kursantów oraz możliwości automatyzacji wykonywanych pomiarów czy możliwości znakowania przebadanych obiektów.
 4. Obsługa oprogramowania Metrel Electrical Safety Manager pod kątem zarządzania strukturą pamięci, automatyzacją oraz obróbką danych pomiarowych i tworzenia na ich podstawie raportów czy eksportów do innych formatów.

 

Czy szkolenie zawsze wygląda tak samo?

 

Oczywiście, że nie. Przedstawiony plan szkolenia jest ramowy i na życzenie Kursantów może być dopasowany do stanu ich aktualnej wiedzy i poziomu doświadczenia w pracy z przyrządem. Na każdym etapie trwania szkolenia odpowiadamy na pytania rodzące się w głowach naszych Kursantów więc przebieg szkolenia w dużej mierze zależy od ich wymagań. Istnieje też możliwość ustalenia indywidualnego planu szkolenia przed jego rozpoczęciem.

Koszt szkolenia

Zależny od wybranej opcji i ilości osób.

Stacjonarne

od 2500 PLN+VAT

Warszawa Andersa 21A
*Cena za 1 uczestnika
Wyjazdowe

5000 PLN+VAT

Bezpośrednio u klienta
Online

od 2500 PLN+VAT*

*Oferta specjalna

Szkolenie podlega specjalnej cenie, pod warunkiem przystąpienia do programu lojalnościowego dla osób posiadających wybraną aparaturę Metrel. O szczegóły zapytaj obsługę szkoleń lub kliknij w przycisk i dowiedz się więcej.

Zarezerwuj termin już teraz

Zakończone 0%
1 Dane kontaktowe 2 Szczegóły 3 Termin
Telefon *
+48
Szukaj
  E-mail *
  Imię i nazwisko *
  NIP firmy
  Wstecz Następne Zapisz postęp
  Zakończone 33%
  1 Dane kontaktowe 2 Szczegóły 3 Termin
  Zakres szkolenia*
  Pomiary wielkości elektrycznych
  Pomiary HVACR
  Obsługa przyrządów pomiarowych
  Temat szkolenia PWE *
  Temat szkolenia HVACR *
  Temat szkolenia OPP *
  Rodzaj szkolenia*
  Na miejscu (Warszawa)
  U Klienta
  Online
  Jeszcze nie wiem
  Adres miejsca szkolenia *
  Posiadany przyrząd pomiarowy *
  Ilość osób biorących udział w szkoleniu *
  Wstecz Następne Zapisz postęp
  Zakończone 66%
  1 Dane kontaktowe 2 Szczegóły 3 Termin
  Wybierz preferowany zakres dat, w których możemy umówić się na szkolenie *

  Prosimy wybrać preferowany termin (potwierdzimy lub zaproponujemy inny jeśli będzie już zarezerwowany). Ofertę wraz z informacjami o płatności otrzymają Państwo na e-mail. Można również skontaktować się wcześniej w celu ustalenia szczegółów. 

  Zezwalam firmie Merserwis Sp. z o.o. sp. k. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu dot. zamawianej usługi.

  Potwierdzenie zapoznania się z polityką prywatności i bezpieczeństwa danych Merserwis.

  Wstecz Następne Zapisz postęp
  MGR INŻ.
  Tomasz Lipiński
  Specjalista ds. Szkoleń z zakresu bezpieczeństwa instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych
  0.0 0 Recenzje
  Dodaj recenzję
  Ocena
  Wgraj zdjęcia
  Anuluj