Akademia Merserwis - Szkolenia pomiarowe
Temat Szkolenia

Badanie bezpieczeństwa punktów ładowania pojazdów elektrycznych w oparciu o wymagania prawne oraz zapisy normy PN-EN 61851-1 z wykorzystaniem przyrządów Metrel

inż. Marcin Stalmach
Stacj. / Online / Wyjazdowe
Teoretyczno-praktyczne
ok. 5-6 godzin*
2500-6000 zł netto*

*Czas trwania i koszt szkolenia zależny jest od wybranego urządzenia Metrel oraz liczby uczestników szkolenia. W tym wypadku został podany dla jednej osoby w trybie zbiorczym online. W celu dokładnej wyceny zachęcamy do kontaktu.

Badanie bezpieczeństwa punktów ładowania pojazdów elektrycznych w oparciu o wymagania prawne oraz zapisy normy PN-EN 61851-1 z wykorzystaniem przyrządów Metrel

Prowadzący

Formuła

Rodzaj szkolenia

Czas trwania*

Koszt*

Mgr inż. Tomasz Lipiński

Online / Stacjonarne / Wyjazdowe

Teoretyczno-praktyczne

ok. 5-6 godzin

od 2500 zł netto

*Czas trwania i koszt szkolenia zależny jest od wybranego urządzenia Metrel oraz liczby uczestników szkolenia. W tym wypadku został podany dla jednej osoby. W celu dokładnej wyceny zachęcamy do kontaktu.

Szczegóły szkolenia

Przyrządy dla których dedykowane jest to szkolenie* wraz z czasem trwania szkolenia:

 • A 1532 EVSE Adapter lub A 1632 e-Mobility analyser +

 • Metrel MI 3102 BT Eurotest XE - ok. 4-5 godz.

 • Metrel MI 3152 Eurotest XC - ok. 5-6 godz.

 • Metrel MI 3155 Eurotest XD - ok. 5-6 godz.

 • Metrel MI 3325 MultiservicerXD - ok. 5-6 godz.

*Szkolenia z wykorzystaniem innych modeli przyrządów wielofunkcyjnych konsultowane są indywidualnie.

 

Dla kogo dedykowane jest to szkolenie?

 

Szkolenie dedykowane jest dla Kursantów, którzy posiadają jeden z wymienionych modeli przyrządów do badania bezpieczeństwa punktów ładowania pojazdów elektrycznych i chcą lepiej poznać możliwości swojego sprzętu oraz nauczyć się w optymalny sposób wykorzystywać pełnię możliwości przyrządu pomiarowego.

 

Czego dowiesz się na szkoleniu?

 

Szkolenie pozwala zdobyć, przypomnieć sobie i/lub utrwalić podstawową wiedzę z zakresu wymagań prawnych oraz wymagań normy PN-EN 61851-1 dotyczących badania bezpieczeństwa punktów ładowania pojazdów elektrycznych, która jest niezbędna do prawidłowej obsługi przyrządu i wykonywania badań. Kursanci poznają dogłębnie budowę, funkcjonalności, interfejs, strukturę pamięci czy możliwości automatyzacji pomiarów swojego przyrządu, a także uczą się optymalizować jego użycie pod kątem maksymalizacji dokładności przeprowadzonych badań z jednoczesną optymalizacją czasu pracy potrzebnego na ich wykonanie. Dodatkowo omawiane są także funkcjonalności oprogramowania dołączanego do przyrządu służącego do zarządzania strukturą pamięci czy testami automatycznymi - a także do obróbki danych pomiarowych, drukowania wyników, tworzenia raportów czy np. eksportu danych do innych znanych formatów

 

 

Jak wygląda przykładowy przebieg szkolenia?

 

 1. Wiedza teoretyczna z zakresu wymagań prawnych i normatywnych dotyczących odbiorczych i okresowych pomiarów instalacji elektrycznych niskiego napięcia w Polsce.
 2. Poznanie dogłębnie budowy, wyposażenia, funkcjonalności, interfejs użytkownika, strukturę pamięci i możliwości automatyzacji pomiarów (jeśli dany model taką oferuje) swojego przyrządu.
 3. Optymalizacja dokładności przeprowadzonych badań z jednoczesną optymalizacją czasu pracy potrzebnego na ich wykonanie.
 4. Funkcjonalności dołączone do oprogramowania służącego do zarządzania strukturą pamięci, testami automatycznymi, obróbka danych pomiarowych, drukowanie wyników, tworzenie raportów.
 5. Opis budowy, wyposażenia standardowego, opcjonalnego przyrządu pomiarowego oraz podstawowe zasady BHP związane z używaniem.
 6. Omówienie interfejsu użytkownika zastosowanego w przyrządzie pomiarowym.
 7. Przypomnienie kluczowych zapisów prawnych i normatywnych dotyczących sprawdzeń bezpieczeństwa instalacji niskiego napięcia w Polsce, omówienia specyfiki, ustawienia parametrów pomiarowych i wykonania pomiarów.
 8. Zarządzanie strukturą pamięci i możliwości jej edycji za pomocą dostarczonego oprogramowania oraz z poziomu interfejsu przyrządu.
 9. Przeanalizowanie obsługi oprogramowania dołączonego do przyrządu pomiarowego pod kątem zarządzania przyrządem oraz obróbką danych pomiarowych i tworzenia na ich podstawie raportów czy eksportów do innych formatów.

 

Czy szkolenie zawsze wygląda tak samo?

 

Oczywiście, że nie. Przedstawiony plan szkolenia jest ramowy i na życzenie Kursantów może być dopasowany do stanu ich aktualnej wiedzy i poziomu doświadczenia w pracy z przyrządem. Na każdym etapie trwania szkolenia odpowiadamy na pytania rodzące się w głowach naszych Kursantów więc przebieg szkolenia w dużej mierze zależy od ich wymagań. Istnieje też możliwość ustalenia indywidualnego planu szkolenia przed jego rozpoczęciem.

Koszt szkolenia

Zależny od wybranej opcji i ilości osób.

Stacjonarne

od 2500 PLN+VAT

Warszawa Andersa 21A
*Cena za 1 uczestnika
Wyjazdowe

od 5000 PLN+VAT*

Bezpośrednio u klienta
Dokładna wycena po kontakcie
Online

od 2500 PLN+VAT*

*Oferta specjalna

Szkolenie podlega specjalnej cenie, pod warunkiem przystąpienia do programu lojalnościowego dla osób posiadających wybraną aparaturę Metrel. O szczegóły zapytaj obsługę szkoleń lub kliknij w przycisk i dowiedz się więcej.

Zarezerwuj termin już teraz

Zakończone 0%
1 Dane kontaktowe 2 Szczegóły 3 Termin
Telefon *
+48
Szukaj
  E-mail *
  Imię i nazwisko *
  NIP firmy
  Wstecz Następne Zapisz postęp
  Zakończone 33%
  1 Dane kontaktowe 2 Szczegóły 3 Termin
  Zakres szkolenia*
  Pomiary wielkości elektrycznych
  Pomiary HVACR
  Obsługa przyrządów pomiarowych
  Temat szkolenia PWE *
  Temat szkolenia HVACR *
  Temat szkolenia OPP *
  Rodzaj szkolenia*
  Na miejscu (Warszawa)
  U Klienta
  Online
  Jeszcze nie wiem
  Adres miejsca szkolenia *
  Posiadany przyrząd pomiarowy *
  Ilość osób biorących udział w szkoleniu *
  Wstecz Następne Zapisz postęp
  Zakończone 66%
  1 Dane kontaktowe 2 Szczegóły 3 Termin
  Wybierz preferowany zakres dat, w których możemy umówić się na szkolenie *

  Prosimy wybrać preferowany termin (potwierdzimy lub zaproponujemy inny jeśli będzie już zarezerwowany). Ofertę wraz z informacjami o płatności otrzymają Państwo na e-mail. Można również skontaktować się wcześniej w celu ustalenia szczegółów. 

  Zezwalam firmie Merserwis Sp. z o.o. sp. k. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu dot. zamawianej usługi.

  Potwierdzenie zapoznania się z polityką prywatności i bezpieczeństwa danych Merserwis.

  Wstecz Następne Zapisz postęp
  MGR INŻ.
  Tomasz Lipiński
  Specjalista ds. Szkoleń z zakresu bezpieczeństwa instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych
  0.0 0 Recenzje
  Dodaj recenzję
  Ocena
  Wgraj zdjęcia
  Anuluj