Akademia Merserwis - Szkolenia pomiarowe
Temat Szkolenia

Badanie napięć rażenia (dotykowego i krokowego) z wykorzystaniem przyrządów Metrel

Mgr inż. Kacper Gąsecki
Stacj. / Online / Wyjazdowe
Teoretyczno-praktyczne
ok. 5-6 godzin*
2500-6000 zł netto*

*Czas trwania i koszt szkolenia zależny jest od wybranego urządzenia Metrel oraz liczby uczestników szkolenia. W tym wypadku został podany dla jednej osoby w trybie zbiorczym online. W celu dokładnej wyceny zachęcamy do kontaktu.

Badanie napięć rażenia (dotykowego i krokowego) z wykorzystaniem przyrządów Metrel

Prowadzący

Formuła

Rodzaj szkolenia

Czas trwania*

Koszt*

Mgr inż. Tomasz Lipiński

Online / Stacjonarne / Wyjazdowe

Teoretyczno-praktyczne

od 5 do 6 godzin

od 2500 zł netto

*Czas trwania i koszt szkolenia zależny jest od wybranego urządzenia Metrel oraz liczby uczestników szkolenia. W tym wypadku został podany dla jednej osoby. W celu dokładnej wyceny zachęcamy do kontaktu.

Szczegóły szkolenia

Przyrządy dla których dedykowane jest to szkolenie wraz z czasem trwania szkolenia:

 

 • Metrel MI 3295 Step Contact Voltage Measuring System - ok. 4-5 godz.

 • Metrel MI 3290 Earth Analyser w wersji GP / GX1 / GX 4 - ok. 4-5 godz.

 

Dla kogo dedykowane jest to szkolenie?

 

Szkolenie dedykowane jest dla Kursantów, którzy posiadają przyrządy firmy Metrel umożliwiające pomiary napięć rażenia i chcą dogłębnie poznać specyfikę tych pomiarów oraz obsługi posiadanych przyrządów.

 

Czego dowiem się na szkoleniu?

 

Szkolenie pozwala zdobyć, przypomnieć sobie i/lub utrwalić podstawową wiedzę z zakresu wymagań dotyczących wykonywania pomiarów napięć rażenia w oparciu o normę PN-EN 50522 i inne normy powiązane. Kursanci poznają dogłębnie budowę, funkcjonalności, interfejs, strukturę pamięci swojego przyrządu. Dodatkowo omawiane są także funkcjonalności oprogramowania Metrel Electrical Safety Manager służącego do zarządzania strukturą pamięci oraz do obróbki danych pomiarowych, drukowania wyników czy, np. eksportu danych do znanych formatów jak, np. MS Excel.

 

Jak wygląda przykładowy przebieg szkolenia?

 

 1. Omówienie części teoretycznej pod kątem aspektu zagadnienia pomiarów napięć rażenia oraz obsługi miernika, przypomnienie kluczowych aspektów dotyczących specyfiki wykonywania pomiarów napięć rażenia, kluczowych danych przyrządu oraz omówienia budowy, elementów wyposażenia standardowego oraz opcjonalnego przyrządu pomiarowego, a także podstawowych zasad BHP związanych z jego używaniem.
 2. Zapoznanie z interfejsem użytkownika wymuszalnika oraz woltomierza
 3. Specyfikacja i ustawienia parametrów pomiarów napięć rażenia krok po kroku oraz omawiamy pozostałe pomiary dostępne w posiadanym modelu przyrządu pomiarowego pod kątem wykorzystania go do innych zastosowań.
 4. Zarządzanie strukturą pamięci i możliwości jej edycji za pomocą dostarczonego oprogramowania oraz obsługi oprogramowania Metrel Electrical Safety Manager pod kątem właśnie zarządzania strukturą pamięci oraz obróbką danych pomiarowych i tworzenia na ich podstawie wydruków czy eksportów do innych formatów.
 5. Część praktyczna opiera się na szeregu pomiarów napięć rażenia na obiekcie udostępnionym przez Kursantów przy okazji omawiając najważniejsze praktyczne aspekty użycia przyrządu zwiększające dokładność pomiarów, trwałość przyrządu pomiarowego oraz bezpieczeństwo jego użytkowania.

 

Czy szkolenie zawsze wygląda tak samo?

 

Oczywiście, że nie. Przedstawiony plan szkolenia jest ramowy i na życzenie Kursantów może być dopasowany do stanu ich aktualnej wiedzy i poziomu doświadczenia w pracy z przyrządem. Na każdym etapie trwania szkolenia odpowiadamy na pytania rodzące się w głowach naszych Kursantów więc przebieg szkolenia w dużej mierze zależy od ich wymagań. Istnieje też możliwość ustalenia indywidualnego planu szkolenia przed jego rozpoczęciem.

Koszt szkolenia

Zależny od wybranej opcji i ilości osób.

Stacjonarne

od 2500 PLN+VAT

Warszawa Andersa 21A
*Cena za 1 uczestnika
Wyjazdowe

od 5000 PLN+VAT

Bezpośrednio u klienta
Dokładna wycena po kontakcie
Online

od 2500 PLN+VAT*

*Oferta specjalna

Szkolenie podlega specjalnej cenie, pod warunkiem przystąpienia do programu lojalnościowego dla osób posiadających wybraną aparaturę Metrel. O szczegóły zapytaj obsługę szkoleń lub kliknij w przycisk i dowiedz się więcej.

Zarezerwuj termin już teraz

Zakończone 0%
1 Dane kontaktowe 2 Szczegóły 3 Termin
Telefon *
+48
Szukaj
  E-mail *
  Imię i nazwisko *
  NIP firmy
  Wstecz Następne Zapisz postęp
  Zakończone 33%
  1 Dane kontaktowe 2 Szczegóły 3 Termin
  Zakres szkolenia*
  Pomiary wielkości elektrycznych
  Pomiary HVACR
  Obsługa przyrządów pomiarowych
  Temat szkolenia PWE *
  Temat szkolenia HVACR *
  Temat szkolenia OPP *
  Rodzaj szkolenia*
  Na miejscu (Warszawa)
  U Klienta
  Online
  Jeszcze nie wiem
  Adres miejsca szkolenia *
  Posiadany przyrząd pomiarowy *
  Ilość osób biorących udział w szkoleniu *
  Wstecz Następne Zapisz postęp
  Zakończone 66%
  1 Dane kontaktowe 2 Szczegóły 3 Termin
  Wybierz preferowany zakres dat, w których możemy umówić się na szkolenie *

  Prosimy wybrać preferowany termin (potwierdzimy lub zaproponujemy inny jeśli będzie już zarezerwowany). Ofertę wraz z informacjami o płatności otrzymają Państwo na e-mail. Można również skontaktować się wcześniej w celu ustalenia szczegółów. 

  Zezwalam firmie Merserwis Sp. z o.o. sp. k. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu dot. zamawianej usługi.

  Potwierdzenie zapoznania się z polityką prywatności i bezpieczeństwa danych Merserwis.

  Wstecz Następne Zapisz postęp
  MGR INŻ.
  Tomasz Lipiński
  Specjalista ds. Szkoleń z zakresu bezpieczeństwa instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych
  5.0 1 Recenzje
  Dodaj recenzję
  Ocena
  Wgraj zdjęcia
  Anuluj

  Uczestniczyłem w szkoleniu grupowym w cztery osoby na naszym obiekcie przeprowadzonym przez Pana Kacpra Gąseckiego na temat badania napiecia rażenia z wykorzystaniem naszegh urządzenia Metrel MI3295 kupionego w merserwis. Szkolenie pozwoliło zdobyć wiedzę z zakresu wymagan dotyczących wykonywania pomiarów napięc rażenia w oparciu o normę PNEN 50522 i inne. POznalismy w pelni budowe, funkcje i interfejs, tego przyrządu. To umożliwiło nam pełne wykorzystanie potencjału miernika i sprawne operowanie nim w praktyce. Dodatkowo omawiany jest też progeam Metrel na komputer. Moge polecić.

  Odpowiedź Udostępnij Czy recenzja była pomocna?

  Uprzejmie informujemy, że oceny i recenzje szkoleń są umieszczane w niezmienionej formie na podstawie dobrowolnych ankiet wypełnianych po przeprowadzonych szkoleniach przez ich uczestników. Nazwiska zostały celowo zanonimizowane chyba, że uczestnik postanowił inaczej lub dodał sam recenzję na stronie.