Akademia Merserwis - Szkolenia pomiarowe
Temat Szkolenia

Badanie rezystancji / impedancji uziemienia z zastosowaniem przyrządu Metrel MI 3290 Earth Analyzer

Mgr inż. Kacper Gąsecki
Stacj. / Online / Wyjazdowe
Teoretyczno-praktyczne
ok. 6 godzin*
od 3000 zł netto*

*Czas trwania i koszt szkolenia zależny jest od wybranego urządzenia Metrel oraz liczby uczestników szkolenia. W tym wypadku został podany dla jednej osoby w trybie zbiorczym online. W celu dokładnej wyceny zachęcamy do kontaktu.

Badanie rezystancji / impedancji uziemienia z zastosowaniem przyrządu Metrel MI 3290 Earth Analyzer

Prowadzący

Formuła

Rodzaj szkolenia

Czas trwania*

Koszt*

Mgr inż. Tomasz Lipiński

Online / Stacjonarne / Wyjazdowe

Teoretyczno-praktyczne

ok. 6 godzin

od 3000 zł netto

*Czas trwania i koszt szkolenia zależny jest od wybranego urządzenia Metrel oraz liczby uczestników szkolenia. W tym wypadku został podany dla jednej osoby. W celu dokładnej wyceny zachęcamy do kontaktu.

Szczegóły szkolenia

Przyrządy dla których dedykowane jest to szkolenie wraz z czasem trwania szkolenia:

 

  • Metrel MI 3290 Earth Analyser we wszystkich wersjach - ok. 4-6 godz.

 

Dla kogo dedykowane jest to szkolenie?

 

Szkolenie dedykowane jest dla Kursantów, którzy posiadają przyrząd MI 3290 Earth Analyzer i chcą dogłębnie poznać specyfikę wszystkich dostępnych w nim pomiarów, a także wszystkie możliwości posiadanej wersji.

 

Czego dowiem się na szkoleniu?

 

Szkolenie pozwala zdobyć, przypomnieć sobie i/lub utrwalić podstawową wiedzę z zakresu różnych metod pomiarów rezystancji/impedancji uziemienia oraz doboru metody do typu i topologii systemu uziemiającego wynikających z norm PN-EN 60364-6 czy PN-EN 62305-1 a także innych norm powiązanych. Kursanci poznają dogłębnie budowę, funkcjonalności, interfejs czy strukturę pamięci swojego przyrządu. Dodatkowo omawiane są także funkcjonalności oprogramowania Metrel Electrical Safety Manager służącego do zarządzania strukturą pamięci oraz do obróbki danych pomiarowych, drukowania wyników czy, np. eksportu danych do znanych formatów jak, np. MS Excel.

 

Jak wygląda przykładowy przebieg szkolenia?

 

  1. Przypomnienie kluczowych aspektów dotyczących specyfiki wykonywania pomiarów rezystancji/impedancji uziemień, kluczowych danych przyrządu oraz omówienia budowy, elementów wyposażenia standardowego oraz opcjonalnego przyrządu pomiarowego, a także podstawowych zasad BHP związanych z jego używaniem.
  2. Zapoznanie z interfejsem użytkownika przyrządu (w tym umówienie poruszania się po menu i ustawień ogólnych mających wpływ na pracę przyrządu).
  3. Omówienie specyfikacji i ustawień parametrów pomiarów każdej metody pomiaru rezystancji/impedancji uziemienia dostępnej w danej wersji przyrządu (np. metoda techniczna, udarowa, wysokoczęstotliwościowa, dwucęgowa czy z wykorzystaniem cęgów elastycznych - cewek Rogowskiego) oraz pozostałych pomiarów dostępnych w posiadanym modelu przyrządu pomiarowego pod kątem wykorzystania go do innych zastosowań
  4. Zarządzanie strukturą pamięci i możliwości jej edycji za pomocą dostarczonego oprogramowania oraz obsługi oprogramowania Metrel Electrical Safety Manager pod kątem zarządzania strukturą pamięci oraz obróbką danych pomiarowych i tworzenia na ich podstawie wydruków czy eksportów do innych formatów.
  5. Wykonanie szeregu pomiarów rezystancji/impedancji uziemienia na obiekcie udostępnionym przez Kursantów przy okazji omawiając najważniejsze praktyczne aspekty użycia każdej z metod dostępnych w danej wersji przyrządu - zwiększające dokładność pomiarów, trwałość przyrządu pomiarowego oraz bezpieczeństwo jego użytkowania

 

Czy szkolenie zawsze wygląda tak samo?

 

Oczywiście, że nie. Przedstawiony plan szkolenia jest ramowy i na życzenie Kursantów może być dopasowany do stanu ich aktualnej wiedzy i poziomu doświadczenia w pracy z przyrządem. Na każdym etapie trwania szkolenia odpowiadamy na pytania rodzące się w głowach naszych Kursantów więc przebieg szkolenia w dużej mierze zależy od ich wymagań. Istnieje też możliwość ustalenia indywidualnego planu szkolenia przed jego rozpoczęciem.

Koszt szkolenia

Zależny od wybranej opcji i ilości osób.

Stacjonarne

od 3000 PLN+VAT

Warszawa Andersa 21A
*Cena za 1 uczestnika
Wyjazdowe

od 6000 PLN+VAT

Bezpośrednio u klienta
Dokładna wycena po kontakcie
Online

od 3000 PLN+VAT*

*Oferta specjalna

Szkolenie podlega specjalnej cenie, pod warunkiem przystąpienia do programu lojalnościowego dla osób posiadających wybraną aparaturę Metrel. O szczegóły zapytaj obsługę szkoleń lub kliknij w przycisk i dowiedz się więcej.

Zarezerwuj termin już teraz

Zakończone 0%
1 Dane kontaktowe 2 Szczegóły 3 Termin
Telefon *
+48
Szukaj
    E-mail *
    Imię i nazwisko *
    NIP firmy
    Wstecz Następne Zapisz postęp
    Zakończone 33%
    1 Dane kontaktowe 2 Szczegóły 3 Termin
    Zakres szkolenia*
    Pomiary wielkości elektrycznych
    Pomiary HVACR
    Obsługa przyrządów pomiarowych
    Temat szkolenia PWE *
    Temat szkolenia HVACR *
    Temat szkolenia OPP *
    Rodzaj szkolenia*
    Na miejscu (Warszawa)
    U Klienta
    Online
    Jeszcze nie wiem
    Adres miejsca szkolenia *
    Posiadany przyrząd pomiarowy *
    Ilość osób biorących udział w szkoleniu *
    Wstecz Następne Zapisz postęp
    Zakończone 66%
    1 Dane kontaktowe 2 Szczegóły 3 Termin
    Wybierz preferowany zakres dat, w których możemy umówić się na szkolenie *

    Prosimy wybrać preferowany termin (potwierdzimy lub zaproponujemy inny jeśli będzie już zarezerwowany). Ofertę wraz z informacjami o płatności otrzymają Państwo na e-mail. Można również skontaktować się wcześniej w celu ustalenia szczegółów. 

    Zezwalam firmie Merserwis Sp. z o.o. sp. k. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu dot. zamawianej usługi.

    Potwierdzenie zapoznania się z polityką prywatności i bezpieczeństwa danych Merserwis.

    Wstecz Następne Zapisz postęp
    MGR INŻ.
    Tomasz Lipiński
    Specjalista ds. Szkoleń z zakresu bezpieczeństwa instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych
    0.0 0 Recenzje
    Dodaj recenzję
    Ocena
    Wgraj zdjęcia
    Anuluj