To Ty wybierasz najbardziej odpowiednią dla siebie formę szkolenia.
Poza szkoleniami w naszej siedzibie, prowadzimy szkolenia wyjazdowe i online.
Prowadzone w siedzibie firmy Merserwis przy ul. Andersa 21A w Warszawie.
Program realizowany na realnym obiekcie udostępnionym przez kursantów.
Program jest realizowany na odległość, tożsamy z programem szkolenia stacjonarnego.
Szkolenia stacjonarne są wykonywane w siedzibie firmy Merserwis przy ul. Andersa 10 w Warszawie. Zwykle są to szkolenia indywidualne lub w grupach maksymalnie 10 osobowych, ponieważ uważamy, że szkolenia w większych grupach stają się nieefektywne. W lepszym zrozumieniu specyfiki poszczególnych pomiarów oraz funkcjonalności miernika pomagają nam liczne pomoce dydaktyczne, w które zaopatrzona jest nasza sala konferencyjno-szkoleniowa.
W trakcie naszych szkoleń stacjonarnych korzystamy z ogólnodostępnych urządzeń czy tablic demonstracyjnych takich jak m.in.:
Do nauki pomiarów napięć rażenia oraz rezystancji/impedancji uziemienia.
Do nauki pomiarów instalacji fotowoltaicznych
Do nauki pomiarów instalacji elektrycznych niskiego napięcia
Do nauki pomiarów bezpieczeństwa maszyn i urządzeń
Do nauki pomiarów związanych z analizą jakości energii
Do nauki obsługi oscyloskopów
Do nauki obsługi analizatorów widma
wraz z fartuchami oraz statywem i kratownicą pomiarową: do nauki pomiarów wentylacji na anemostatach i kratkach nawiewnych
Wraz z sondami: wiatrakowymi, cieplno-oporowymi, termo-higrometrycznymi, rurkami Pitota oraz zestawem stożków pomiarowych: do nauki pomiarów wentylacji na anemostatach oraz wewnątrz kanałów wentylacyjnych
Do nauki pomiarów związanych za analizą spalin kotłów grzewczych
Dodatkowo, na podstawie zdobytych przez lata doświadczeń, opracowaliśmy także własne, oryginalne pomoce dydaktyczne, które znacznie rozszerzają możliwości szkoleniowe. Między innymi o symulację typowo występujących usterek czy pokazanie skutków nieprawidłowego użycia aparatury pomiarowej. Jesteśmy w stanie także pokazać wpływ błędnego doboru metod pomiarowych na wynik pomiarów, aby uczulić Kursanta na newralgiczne kwestie związane z prawidłowym i miarodajnym przeprowadzeniem badań.
Do stworzonych przez nas pomocy należą między innymi:
Stanowisko do przeprowadzania szkoleń z wykonywania pomiarów instalacji niskiego napięcia: wyposażone w elementy instalacji jednofazowych i trójfazowych.
Stanowisko do szkolenia z pomiarów bezpieczeństwa stacji ładowania pojazdów elektrycznych wyposażone w trójfazową stację ładowania (EVSE) ze złączem typu 2 pracującą w trybie 3.
Stanowisko do szkolenia z pomiarów rezystancji/impedancji uziemienia obiektów instalacji niskiego, średniego oraz wysokiego napięcia pozwalające na naukę pomiarów m.in. metodą techniczną, udarową, wysokoczęstotliwościową jak również metodami z użyciem cęgów sztywnych oraz cewek Rogowskiego, a także do szkolenia z pomiarów napięć rażenia pozwalające na naukę pomiarów napięć dotykowych i krokowych.
Tablica demonstracyjna Delta OHM przedstawiająca systemy rejestratorów bezprzewodowych HD35 i HD50.
Stanowiska do wykonania przykładowych pomiarów prędkości przepływu i wydatku powietrza: anemostat (dla sond wiatrakowych, tub pomiarowych oraz balometrów), tunel aerodynamiczny (dla sond cieplno-oporowych, rurek Pitota) i kalibrator ciśnienia (dla manometrów różnicowych).
Szkolenia wyjazdowe realizujemy na realnym obiekcie udostępnionym przez Kursantów (w ich siedzibie lub okolicach) lub w niektórych wyjątkowych przypadkach (np. pomiarach zewnętrznych w przypadku skrajnie niekorzystnych warunków atmosferycznych) w siedzibie Kursantów na przenośnych pomocach dydaktycznych. Szkolenia są każdorazowo dopasowywane do potrzeb Kursantów i zazwyczaj prowadzone są indywidualnie lub w grupach 2-10 osób (ewentualne szkolenia dla większej liczby osób ustalane są dla każdego przypadku osobno). Szkolenia mają na celu obycie Kursantów z tematyką pomiarów na przykładowych obiektach docelowych, na których będą w przyszłości dany przyrząd eksploatować.
Taka forma przeprowadzania szkoleń jest formą najbardziej dopasowaną do rzeczywistych warunków użycia przyrządów pomiarowych i sprawdza się szczególnie tam, gdzie urządzenia pomiarowe będą obsługiwane przez kilka osób, ale ich użycie będzie zawężone do badania konkretnych typów obiektów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wykonując szkolenie na obiekcie udostępnionym przez Kursantów zazwyczaj jesteśmy w stanie podsunąć pomysły na konkretne rozwiązania dotyczące optymalizacji procesu pomiarów, automatyzacji i obróbki danych znakomicie sprawdzające się u innych naszych Klientów w podobnych zastosowaniach.
Szkolenia online są najmłodszym typem szkoleń realizowanych przez Merserwis. Powstały z myślą o Kursantach, którzy z różnych przyczyn nie mogą wziąć udziału w szkoleniach stacjonarnych czy wyjazdowych.
W trakcie szkolenia online za pomocą najnowocześniejszych środków przekazu internetowego realizujemy program szkolenia tożsamy ze szkoleniami stacjonarnymi. Jeśli szkolenie dotyczy obsługi danego modelu przyrządu pomiarowego to prezentujemy możliwości sprzętu - a Kursant na bieżąco równolegle operuje swoim przyrządem poznając i utrwalając czynności związane z jego obsługą. Program szkolenia praktycznie w 100% pokrywa się z analogicznym szkoleniem realizowanym w trybie stacjonarnym.